Porady

Po co korzystać z okularów przeciwsłonecznych zimą?

Przyzwyczailiśmy się do tego, by jesienią i zimą dbać w szczególny sposób o włosy, skórę i paznokcie. Używamy specjalnych kremów, nosimy ubrania chroniące przed chłodem i wiatrem, unikamy kiepskiej pogody. Sporo osób zapomina jednak o tym, że niekorzystne warunki pogodowe mogą również źle wpływać na oczy. Jednym ze sposobów, by się o nie zatroszczyć, jest noszenie okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości. Sprawdź, po co to robić.

Okulary przeciwsłoneczne – sięgnij po nie również zimą!

Świadomość społeczna dotycząca ochrony wzroku zimą jest niestety dość niska. Dlatego sporo osób ze zdziwieniem spogląda na tych, którzy w grudniu czy styczniu chodzą w okularach przeciwsłonecznych.

Należy jednak wiedzieć, że noszenie oprawek wyposażonych w szkła z filtrem chroniącym oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych ma wiele zalet. Warto pamiętać o nich w chłodne czy mroźne zimowe dni. Do owych korzyści należy między innymi:

 1. Zapewnienie oczom bezpieczeństwa.
  Okulary przeciwsłoneczne chronią nie tylko przed promieniami, które docierają do narządu wzroku bezpośrednio ze słońca, ale i przed tymi, które odbijają się od śniegu i tą drogą trafiają do oczu. Dlatego ich noszenie ma spore znaczenie podczas zimowych wyjazdów na narty czy wycieczek do miejsc, w których pokrywa śnieżna utrzymuje się przez długi czas. Zabezpieczają ponadto oczy przed przedostawaniem się do nich kurzu, pyłów, a także działaniem wiatru.
  Warto również sięgać po okulary przeciwsłoneczne podczas kierowania samochodem – sprawiają, że słońce nie oślepia kierowcy, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.
 2. Poprawa jakości widzenia.
  Kiedy promienie słońca docierają do gałek ocznych, jesteśmy oślepieni, mrużymy powieki. Wytężamy wzrok, zmuszając oczy do cięższej pracy, co z kolei wpływa na ich suchość, pogorszenie się ogólnej kondycji narządu wzroku. Zdarza się także, że oślepieni przez słońce, ronimy łzy, a tym samym przyczyniamy się do utraty czynnika nawilżającego. Jeśli założysz okulary wyposażone w szkła z polaryzacją i filtrem UV, nie będziesz musiał marszczyć powiek, by widzieć wyraźnie. Dobrym sposobem na radzenie sobie z problemami ze wzrokiem podczas zimowych szaleństw na śniegu jest ponadto zakraplanie oczu specjalistycznymi płynami dostępnymi w aptekach.
 3. Dopełnienie stylizacji modnym dodatkiem.
  Chyba każdy wygląda świetnie w modnych okularach przeciwsłonecznych. Panie są w stanie ukryć pod nimi oznaki zmęczenia, czy niekompletny makijaż. Oprawki męskie umiejętne dobrane do konkretnego ubioru, typu urody, a także gustu ich właściciela, sprawiają, że panowie czują się komfortowo. Prezentują się ponadto modnie, atrakcyjnie, stylowo. Okulary dla dzieci stanowią z kolei dla maluchów ciekawy gadżet, dzięki któremu najmłodsi nie tylko chronią oczy, ale i przedstawiają się w oryginalny sposób.
  W zależności od tego, czy poszukujesz oprawek pasujących do eleganckiego stroju firmowego, czy też do bardziej casualowych, codziennych stylizacji, z pewnością znajdziesz model w pełni odpowiadający Twoim potrzebom.

Po sezonie letnim nie musisz więc chować swoich ulubionych okularów przeciwsłonecznych do szafy. Noś je zawsze, kiedy zza chmur przedziera się słońce – uchronisz w ten sposób swój wzrok, a Twoja stylizacja nabierze niebanalnego charakteru. Chroń także oczy swoich bliskich – zasugeruj im, by nie rezygnowali ze szkieł z filtrem UV zaraz po zakończeniu sezonu letniego.

Oprawki Warszawa, Wrocław, Poznań, Szczecin

Zastanawiasz się, gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne uznanej włoskiej marki Belutti? Sprawdź listę salonów optycznych oferujących produkty wprost z włoskiego Belluno bądź odwiedź nasz sklep internetowy. Postaw na najmodniejsze oprawki idealnie podkreślające atuty Twojej urody. Zapoznaj się ze szczegółową specyfikacją interesujących Cię wzorów. Przekonaj się, że prócz atrakcyjnego wyglądu nasze okulary wyróżniają się również trwałością, odpornością na zniszczenia oraz innymi parametrami technicznymi wpływającymi na ich wysoką jakość.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości – zapraszamy do kontaktu. Zespół naszych doradców pozostaje do Twojej dyspozycji.