modne okulary
Porady

Modne okulary na 2020 rok – prezentujmy kilka najciekawszych modeli

Jeszcze nie tak dawno noszenie okularów było traktowane, jak zło koniecznie. Stąd ciągle rosnąca popularność soczewek kontaktowych. Współcześnie ten trend się odwrócił. Oprawki stały się modnym dodatkiem biżuteryjnym, który dobiera się stosownie do stylizacji. Dlatego wiele salonów optycznych, czy to ze Szczecina, czy z Warszawy, proponuje swoim klientom tzw. „zerówki”. Jest to propozycja dla tych, którzy nie muszą nosić opraw okularowych, korygujących wzrok. Chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jakie okulary będą najmodniejsze w 2020 roku? Poniżej prezentujmy zaskakujące trendy!

Okulary okrągłe

Ten model z pewnością będzie hitem nie tylko w 2020 roku! Jego popularność ciągle rośnie. Tak zwane „kujonki”, to zwykle pierwszy wybór zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jeśli masz trójkątną twarz z wysokim czołem zwężającym się ku dołowi, będzie to idealny wybór. Ten typ okularów podkreśla wyjątkowość i elegancję każdej stylizacji. To propozycja uniwersalna – dobra zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Okulary z serii REGULAR

Mimo że ciągle zmieniają się kolory soczewek i materiał, z jakiego wykonane są oprawki, to modele z tej serii są wciąż na topie. Różnorodność kształtów sprawi, że bez problemu dopasujesz idealny dla siebie fason. Z takimi okularami na pewno zwrócisz na siebie uwagę. Jeśli masz owalną twarz, to z pewnością są to oprawki sam raz dla Ciebie!

Duże oprawki okularowe o różnorodnych kształtach

To propozycja dla odważnych, którzy chcę się wyróżnić z tłumu. W naszej ofercie znajdziesz, m.in. oprawki:

  • owalne,
  • okrągłe,
  • kwadratowe,
  • bez ramki,
  • z płaską ramką u góry.

W tych wariantach najczęściej występują okulary przeciwsłoneczne, choć nie jest to regułą.

Matrix wiecznie żywy

Choć film ten był na ekranach kin kilka lat temu, to wywarł wielki wpływ także na stylistów. Nic więc dziwnego, że małe, wąskie okulary chce mieć niemal każdy nastolatek. Zanim jednak pójdziesz ze swoją pociechą do optyka, powinnaś wiedzieć, że wyróżnia się dwa rodzaje „matrixów”:

  • z małymi, prostokątnymi soczewkami,
  • a także łagodną linią ramki i wąskimi soczewkami.

Okulary z poprzeczką

Mają w sobie coś z przeszłości, ale i z przyszłości. Stąd właśnie bierze się ich popularność – królują niemal w każdej nowej kolekcji od kilku sezonów. W tym roku będą modne okulary z bardzo wysoko osadzonym mostkiem. Ponadto możesz się też zdecydować na pilotki z krótkim mostkiem albo okrągłe oprawki z metalową poprzeczką.

Okulary z dyskretną ramką lub bezramkowe

Jeśli nie lubisz wyrazistych oprawek, proponujemy Ci modele z dyskretna ramką lub całkowici jej pozbawione. Nikt nie zwraca na nią uwagi, bo na pierwszy plan wysuwają się oryginalne soczewki i zauszniki. Prekursorami tego rodzaju okularów byli, m.in. Valentino czy Givenchy.
Możesz się też zdecydować na patentki – bardzo lekkie bezramkowe okulary. Idealne dla podkreślenia delikatnych rysów twarzy.

Kocie oko

Ten typ oprawek modny jest już od dawna. Nic więc dziwnego, że w sezonie 2020/21 również zyskał uznanie wielu stylistów. Każdy fason tych oryginalnych okularów zachwyci Cię swoim designem i sprawi, że będziesz wyglądać elegancko ale i z pazurem! W naszej ofercie mamy zarówno modele łagodniejsze – małe i wąskie, jak i bardziej wyraziste – duże i zaokrąglone.

Oryginalność ponad wszystko

Wielu stylistów uważa, że im bardziej nietypowy kształt – tym modniejsze okulary. Polecamy różne kształty geometryczne, a także takie które łącza w sobie ostre i subtelne linie. Musisz je tylko dobierać ostrożnie, nie wszystkim bowiem będą pasowały. Weź pod uwagę swój kształt twarzy, oczu i ust. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie oryginalności z wygodą. Dlaczego marka Belutti jest tak wyjątkowa? Proponujmy wiele rodzajów okularów korekcyjnych, opraw z nakładką Clip-On czy okularów przeciwłonecznych. Salony Partnerskie znajdziesz w wielu miastach Polski. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz, gdzie w Twojej okolicy mieści się najbliższy salon. Chętnie doradzimy odpowiedni produkt w atrakcyjnej cenie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i zakupów!