Porady

Jak dobrać oprawki do okularów do kształtu twarzy?

W zależności od kształtu twarzy, możesz ją optycznie wyszczuplić, uwydatnić policzki, bądź skrócić czoło. Wystarczy, że wybierzesz oprawki odpowiednio dostosowane do Twojego typu urody. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy w poniższym tekście.

Kształt twarzy a oprawki

Zbyt duże okulary mogą przytłaczać, szczególnie jeśli twarz ich właściciela czy właścicielki jest drobna. Z kolei przy szerokich kościach policzkowych niewielkie obramowania dodatkowo uwypuklają mankamenty urody. Dlatego tak istotny jest dobór właściwych modeli do konkretnego typu urody. Zadbaj o własny wizerunek, podkreśl atuty i zatuszuj niedoskonałości. Sprawdź nasze rady dotyczące wyboru najmodniejszych oprawek okularów.

  1. Twarz okrągła – charakteryzuje się uwydatnionymi policzkami oraz mocno zaokrągloną brodą. Jest pełna, proporcjonalna i łagodna w rysach. Jeśli posiadasz zaokrągloną twarz, postaw na oprawki do okularów zwężane ku dołowi, o kanciastych krawędziach. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku również okulary prostokątne albo kwadratowe. Wydłużą i wyszczuplą twarz. Ważne, by oprawki nie były zbyt grube. Lepiej stawiać również na jasne kolory.
  2. Twarz owalna – subtelna, delikatna, symetryczna. Wyróżnia się lekko wysuniętym podbródkiem, a także dużą proporcjonalnością. Jeśli posiadasz owalną twarz, prawdopodobnie będziesz wyglądać świetnie w każdych okularach, które założysz. No, może z wyjątkiem tych ekstremalnie szerokich czy obszernych. Zasadniczo jednak możesz dowolnie wybierać spośród “nerdów”, “pilotek”, “motylków”, czy popularnego od wielu lat modelu “panto”.
  3. Twarz kwadratowa – cechuje się wyraźnie zaznaczoną żuchwą, niezbyt wysokim czołem. Posiada mocne rysy, a jej długość i szerokość są mniej więcej takie same. By złagodzić charakter tego typu urody, wystarczy dobrać oprawki o ciemniejszej górze oraz jaśniejszym dole bądź modele, w których zrezygnowano z dolnej części obramowania. W opisywanym przypadku polecamy ponadto grube, szerokie ramki w intensywnych, mocnych barwach. Zdecydowanie odradzamy z kolei prostokąty – dodatkowo poszerzają twarz, co nie jest korzystne z wizualnego punktu widzenia.
  4. Twarz trójkątna – ma szerokie czoło, zwęża się ku dołowi. Wyraźnie zarysowana broda przy niewielkich oczach, a jednocześnie szerokich wargach, to wyznaczniki trójkątnej twarzy. By optycznie przywrócić właściwe proporcje, a tym samym zniwelować wizualnie szerokość górnej części, przy jednoczesnym odciągnięciu uwagi od kości żuchwy i brody, należy postawić na oprawki do okularów pozbawione dolnego obramowania. Świetny wybór to także okrągłe “kujonki” czy propozycje owalne. Bardzo dobrze wyglądać będą ponadto okulary bez krawędzi, składające się z samych szkieł i delikatnych zausznikach w jasnych barwach.
  5. Twarz trapezoidalna – wąskie czoło, szeroki podbródek, wyraźnie zaznaczone policzki – oto cechy charakterystyczne dla twarzy w kształcie trapezu. Dążąc do wyrównania proporcji warto przyjrzeć się bliżej oprawkom o mocniej zaakcentowanych górnych częściach. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku propozycje bez dolnej krawędzi albo te o ciemniejszej górze, a jaśniejszym dole. Zdecydowanie radzimy unikać pociągłych, prostokątnych kształtów – dodadzą twarzy szerokości, a tym samym spotęgują wizualny efekt trapezu.

Powyższe zasady dotyczą wyboru zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. W większym stopniu sprawdzają się w przypadku kobiet, jednak reguły doboru modnych okularów dla panów są dość podobne.

Oprawki okularowe Bydgoszcz, Łódź, Warszawa – znajdź naszą markę w salonach w całej Polsce

Jak wybrać okulary

Jako producent oprawek okularowych o włoskich korzeniach, proponujemy modele wyróżniające się elegancją, wyjątkowym stylem i oryginalnym designem. Panie zachęcamy do podkreślania własnej kobiecości dzięki romantycznym, delikatnym, czarującym seriom o niezaprzeczalnym uroku. Panowie z kolei docenią z pewnością modne oprawki męskie z charakterem, wytrzymałe i elastyczne. Posiadamy ponadto okulary dla dzieci, jak również modele unisex.

Zastanawiasz się, gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne bądź korekcyjne marki Belutti? Zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziesz listę salonów z całej Polski, między innymi z Krakowa, Szczecina czy Olsztyna, oferujących włoskie oprawki do okularów. Możesz również zamówić je bezpośrednio z portalu belutti.com, do czego gorąco zachęcamy.