Porady

Okulary spadają Ci z nosa? Sprawdź, jak poprawić komfort noszenia okularów!

Okulary spadają Ci z nosa? Sprawdź, jak poprawić komfort noszenia okularów!

Nie ma nic gorszego niż okulary spadające z nosa. Jeśli masz podobny problem, znaczy to, Twoje oprawki okularowe są najprawdopodobniej nieodpowiednio dobrane. Może dotyczyć to nosków, zauszników lub innych elementów opraw. Sprawdź, jak poprawić komfort noszenia okularów i pozbądź się problemu raz na zawsze.

Jak istotne są dobrze dobrane okulary?

Dobrze dobrane okulary znacznie poprawiają komfort widzenia, ale też sprawiają, że czujesz się w nich komfortowo. Spadające oprawki musisz ciągle poprawiać. To powoduje, że zamiast skupić się na pracy czy innej aktywności, denerwujesz się i rozpraszasz. Dlatego zadbaj o odpowiednio dobrane okulary. Zaufaj producentom włoskich oprawek Belutti i wybierz model idealnie dopasowany do Twojej twarzy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?

Nawet jak masz dobrze dobrane soczewki okularowe, to kiedy okulary spadają Ci z nosa, na pewno odczuwasz dyskomfort w trakcie noszenia. Aby posłużyły Ci one na dłużej, przy ich zakupie musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • oprawki powinny być dopasowane do Twojego kształtu twarzy. Jeśli jest ona drobna, nie wybieraj modelu zbyt dużego, z kolei zbyt małe – jeszcze bardziej powiększą szeroką twarz,
  • ważny jest kąt pochylenia oprawy do policzków, nie powinna ona uciskać skroni ani zbytnio odstawać,
  • okulary nie mogą leżeć krzywo na nosie ani uwierać uszu – mostek i zauszniki muszą być odpowiednio wyregulowane.

Dopasowany mostek

Co robić, jeśli mostek powoduje dyskomfort podczas noszenia okularów? Jest on jednym z niewielu punktów styku opraw z twarzą. Dlatego ważne jest, aby idealnie opierał się na nosie. oprawkiTylko wtedy okulary nie będą spadać. Jest to szczególnie ważne przy oprawkach z tworzywa, w których mostek nie podlega regulacji. Dlatego muszą one idealnie leżeć na nosie – cała płaszczyzna mostka powinna do niego przylegać.

W modelach metalowych noski są dostępne w różnych rozmiarach – można je wymieniać i dają się łatwo dopasować. Najlepiej poprosić o pomoc optyka, który pomoże dobrać optymalny model.

Pamiętaj, jeśli masz krótki nos, wybieraj okulary z mostkiem leżącym wysoko, przy długim – optycznie go skrócisz, gdy mostek będzie umieszczony nisko. Dobrym rozwiązaniem są też oprawki z podwójnym mostkiem.

Odpowiednie zauszniki

Jak odpowiednio dopasować zauszniki w oprawach okularowych, aby nie uciskały skroni, ale pozostawały w odpowiedniej pozycji? Mylne jest twierdzenie, że jeśli czujesz ucisk, to znak, że są dobrze dobrane. Optymalnie dopasowane zauszniki powinno się delikatnie czuć za uchem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cały ciężar nie opiera się wyłącznie na nosie.

Załamanie zausznika powinno znajdować się centralnie nad uchem. Dzięki temu oprawka będzie stabilna. Prawidłowo dobrana długość zausznika zwiększa komfort noszenia okularów i niweluje ich zsuwanie się z twarzy.

Oprawki dopasowane do twarzy

Klasyczne, oprawki do okularów nie powinny zasłaniać brwi ani sięgać ponad ich linię. Oczywiście wyjątkiem są modele oversize, a także okrągłe. Kształt okularów pomaga nadać twarzy odpowiedniego wyrazu – łagodnego czy ostrzejszego. Jeśli chcesz, aby okulary były niewidoczne, wybieraj modele delikatne. Gdy chcesz wyróżnić się z tłumu, świetnym rozwiązaniem jest model wyciągnięty ku górze – doda pazura i przykuje wzrok.

  1. Do kwadratowej twarzy, pasują klasyczne oprawki owalne – są uniwersalne i ponadczasowe. Złagodzisz rysy twarzy i nadasz im subtelnego charakteru.
  2. Aby wyszczuplić i wydłużyć twarz, dobrym wyborem będą modele kanciaste – prostokątne, kwadratowe i takie, które zwężają się ku dołowi.
  3. Do twarzy szczupłej, wybieraj kształty kwadratowe, okrągłe, trapezowe czy też kocie oczy.
  4. Dobrze dopasowane do twarzy oprawki okularowe dodają elegancji i pewności siebie.

Popraw codzienny komfort noszenia okularów dzięki oprawkom Belutti!

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając oprawki, aby poprawić komfort noszenia? A może masz jeszcze jakieś pytania? Odwiedź jeden z naszych partnerskich salonów, które są zlokalizowane na terenie całej Polski i zobacz, co oferują włoscy producenci okularów. Ich produkty wyróżniają ciekawy design i trwałość. Są one wykonane z acetatu, ultemu czy stali nierdzewnej. Nie zwlekaj, wybierz swój idealny model i popraw codzienny komfort noszenia okularów dzięki produktom marki Belutti – czekamy właśnie na Ciebie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!